Search News Posts

  • Telefon 0212 438 03 99

  • Fax 0212 438 25 37

Lojistik Gündemi


ZEPLİN, TAŞIMACILIKTA YENİ BİR ALTERNATİF OLARAK KULLANILACAK…

T2013 yılında başlayan proje Amerika’da NASA nın da desteğiyle üretilmeye başlandı. Halen geliştirilen Zeplinlerin 60 ton yük taşıması hedefleniyor. İniş ve kalkışı diğer hava taşıma araçlarından daha kolay olan zeplin için özel bir havalimanı da gerekmiyor.
Proje Ukrayna asıllı Igor Pasternak’ın sahibi olduğu AEROSRAFT tarafından yürütülüyor ve bir yıla kadar kullanılmaya başlanması bekleniyor..
Hava kargoda yenilikler bitmiyor..TRİGRON LOJİSTİK’in En hızlı taşıma ilkesi için teknoloji de iş başında…


avrasya-tuneli-acildi

AVRASYA TÜNELİ AÇILDI

Asya ve Avrupa kıtalarını tüp geçişiyle birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli, beraberinde bir çok avantajı da bize sunuyor. Tünel ile birlikte trafikte geçirilen sürenin 100 dakikadan 15 dakikaya inmesi bekleniyor. 52 milyon saat tasarruf sağlayacak tünelin, 82000 ton emisyon azaltımıyla ekosisteme de faydası olacak.


tcdd-kombine-tasimacilik

TCDD KOMBİNE TAŞIMACILIKLA TÜRKİYE’NİN POTANSİYELİNİ ORTAYA KOYUYOR

Müşteriye kapıdan kapıya taşıma imkanı sağladığı için giderek daha çok tercih edilen kombine taşımacılık, demiryolu yük taşımacılığı için de bir fırsat olarak görülüyor. Yakın zamanda altyapı işletmecisi ve tren operatörü olarak ikiye ayrılan TCDD, taşıma modları arasında rekabetten ziyade , işbirliğini esas alan denizyolu-demiryolu, demiryolu-denizyolu bağlantılı kombine yük taşımacılığı uygulamasıyla Türkiye’nin mevcut potansiyelini harekete geçiriyor.


IFACP

YENİ KARGO ACENTELİĞİ PROGRAMI: IFACP

1. IFACP’nin yararları nelerdir? : Kargo programının idari yapısını sadeleştirerek programın yönetsel gerekliliklerini azaltacaktır. Taşımacılık işlemlerinin yüzde 80’inden fazlasının taşıma işleri organizatörleri tarafından yerine getirildiği göz önüne alındığında IFACP ile daha iyi tanımlanmış bir satıcı-müşteri ilişkisi geçerli kılınacaktır.
2. Taşıma İşleri Organizatörü Firmalar IFACP’ye Nasıl Dahil Olacak? : Bir taşıma işleri organizatörü firma tanımlanmış finansal ve operasyonel kriterleri yerine getirdikten sonra üyelik talep formunu ibraz edip Taşıma İşleri Organizatörü Anlaşması’nı imzalayarak IFACP’ye dahil olabilecektir.


logistikte-ana-cozumler

LOJİSTİKTE 3 ANA SORUNA ÇÖZÜM ARAYIŞI

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, lojistik sektörünün yaşadığı üç temel sorun olan; gümrüklerdeki fazla mesai ücreti, kurumlar arası çalışma saatı uyumsuzluğu ve iç gümrüklerle ilgili sorunların çözümü için Ulaştırma Koordinasyon Kurulu kuracaklarını açıkladı.


logi trans

LOGITRANS ULUSLARARASI LOJİSTİK FUARI

Bu yıl Türkiye’de onuncusu düzenlenen ve 22 ülkeden 220 yerli ve yabancı firmanın katılarak stand açacağı ULUSLARARASI LOGITRANS LOJISTİK FUARI’nda, sanayi ve ticaret sektöründeki firmalar ile özellikle dış ticaret şirketlerinin Lojistik satın almacıları buluşuyor.  16-18 Kasım 2016 da CNR Yeşilköy Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek fuarda, TRİGRON KARGO LOJİSTİK’de stand açan firmalardan..


calismaprensip-300x200

KARGO-ACENTE PROGRAMINDA SON NOKTA…

YENİ IATA-FIATA Kargo Acente Programı olan IFACP, FIATA’nın Dublin’de yapılan Dünya Kongresi sırasında düzenlenen törenle imzalandı. Buna göre, kargo acenteleri ya da forwarder olan firmalar artın havayolları için Satış acentesi değil, “satın alan müşteriler”e dönüşüyor.
IFACP kararları 2017 başında pilot ülke olarak seçilen Kanada’da uygulamaya başlanacak ancak 2018 yılı sonunda tü Dünyada uygulamaya geçmiş olacak.


kargo

Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI) açıklamasına göre 2015 yılında kargo havalimanlarında toplamda 106 milyon ton ağırlığında kargoya hizmet verildi. En yoğun havalimanları arasında Asia Pasifik Havalimanı 41,4 milyon ton ile başı çekerken İstanbul Atatürk Havalimanı 7,8 milyon ton ile 29. Sırada..


ramadan en


tigron hurma

TRİGRON® KARGO LOJİSTİK, en uygun ve en hızlı taşıma şekli ile en ekonomik fiyatlarla ürününüzü taşır.

Ramazan öncesinde Bakanlar Kurulu, Hurma İthalatı için İthalat Vergisini %25 den sıfıra indirdi. (18 Mayıs 2016 Resmi Gazete)
Yurt dışından getireceğiniz Hurmalarda ağız tadıyla kazanç sağlamak isteyen firmalara özel fiyatlarımızla hizmet vermekten gurur duyacağız.


logi trans

15.03.2016
TRİGRON® KARGO LOJİSTİK, en uygun ve en hızlı taşıma şekli ile en ekonomik fiyatlarla ürününüzü taşır.


15.03.2016

EKONOMİ ve LOJİSTİK ZİRVESİ 2016 12 Mayıs 2016 ‘da İstanbul’da UTA Lojistik Dergisi tarafından Kalkınma Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve sektör dernekleri desteğiyle 12 Mayıs 2016’da İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Bu çerçevede Türkiye’de lojistik sektörünün performansının ortaya konması, bugüne kadar yapılanların ortaya konulması, ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu doğrultuda sektörün 2023 hedefine göre şekillendirilmesine katkı sağlamak amacıyla Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’ni düzenlenmektedir.