Search News Posts

  • Telefon 0212 438 03 99

  • Fax 0212 438 25 37

MULTIMODAL TAŞIMACILIK

MULTIMODAL TAŞIMACILIK

Multimodal Taşımacılık; yüklerin, içinde bulunduğu taşıma ünitesinden aktarılmak maksadıyla, birden fazla taşıma modunun kullanılmasıdır. Küresel ticaretin işleyişini kolaylaştıran bu taşıma modeli; özellikle dökme yüklerin taşınmasında kullanılan bir yöntemdir.

Multimodal taşımacılıkta, yükleme ve varış adresi arasında kullanılacak farklı taşıma modları için, tek taşıyıcı ve taşıma sözleşmesi yapılmaktadır. Süreçte yer alan birden fazla taşıma modunu, tek bir taşıyıcı firma organize etmektedir. Bu anlamda ülkeler hatta kıtalar arası taşımalarda özellikle de Transit ticaret taşımacılığında sıkça kullandığımız Multımodal taşımacılık ile TRİGRON LOJİSTİK olarak kapıdan kapıya teslim süreçlerinde yükün cinsine göre belirlediğimiz yükleme şekilleri ile alıcılara en kısa sürede teslim garantisi vermekteyiz.

Multımodal Taşımacılığının avantajları;

  • Karayolu taşımacılığına kıyasla %75’e varan daha az CO2 salınımı sağladığından çevre kirliliği oluşturmayan ekolojik bir taşıma türüdür.
  • Düzenli yükleme, taşıma ve boşaltma imkanları ile kontrol ve takip kolaylığı sağlar.
  • Sabit fiyat avantajı sayesinde tercih edilirliği yüksek bir modeldir.
  • Hava ve yol şartlarından etkilenmeden sabit ulaşım süreleri sunarak gerçekçi bir planlama yapmaya fırsat verir.

Multımodal Taşımacılık işlemlerinde hava-kara, kara-kara, deniz-kara, deniz-hava gibi bir çok varyasyonlarla müşterilerimize ENPATİ ilkemiz doğrultusunda güvenilir hizmet vermek esastır.