Search News Posts

  • Telefon 0212 438 03 99

  • Fax 0212 438 25 37

Transit Ticaret İşlemleri

Transit Ticaret İşlemleri

Transit ticaret, gerçek veya tüzel kişi transit tacirince satın alınan yabancı veya Türk menşeli olup da yurt dışına (serbest bölgeler dâhil olmak üzere) satılmış malların transit olarak veya doğrudan doğruya, ithalat ve ihracat rejimi hükümlerine tabi olmaksızın, başka veya aynı ülkeye (serbest bölgeler dâhil) satılmasını ifade eder. Ülkemizde de Transit Ticaret işlemleri son birkaç yıldır daha da yaygınlaşmıştır.

Bu anlamda; TRİGRON LOJİSTİK olarak Türkiye üzerinden son alıcının bulunduğu başka bir ülkeye gidecek olan malzemeleri, millileştirmeden göndermekte ve son varış noktasına ulaştırmaktayız. Mal bedeli ödenmiş olan malzemelerin satıcı tarafından yükleneceği adrese-ten teslim alarak, Yurt dışı gümrük işlemlerini de acentalarımız tarafından yaptırarak yola çıkarmakta; malın yükleme şekline göre Türkiye’deki havalimanları, karayolu gümrükleri ya da limanlarımızda gümrüklü sahada Türk Gümrük Kanunu’na göre ithalat ve ihracat gümrük işlemlerini vekaletimizi vermiş olduğumuz Gümrük firmaları aracılığı ile tamamlatıp, herhangi bir vergi işlemine maruz kalmadan diğer bir ülkeye yine uygun taşıma şeklini seçerek göndermekteyiz.

Bu işlem için de kargo taşımacılığının yanı sıra; müşterimizin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda alım-satım ve gümrükleme hizmetlerini de bünyemiz içerisinde tamamlayarak paket hizmet sunmaktayız. Kara-hava, deniz-hava, hava-kara vb. tüm intermodal taşımaları gerçekleştirebilmekteyiz. TRİGRON’un Transit Ticaret işlemlerindeki en büyük farkı yüklemenin ilk noktadan itibaren taşınması işlemini organize ettiği için Türkiye’deki gümrükleme süresini minimum sürelerde tamamlaması ve alıcının tüm bu işlemler silsilesinde tek bir firma olan TRİGRON LOJİSTİK ile muhatap olarak butik bir hizmet almasıdır.

Tüm işlemlerde olduğu gibi transit ticaret işlemlerinde de  en güvenilir, en hızlı, en uygun ve en ekonomik taşıma şeklini belirlemek esastır.